Ana içeriğe atla

Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim veren 4 yıllık bir fakültedir ve Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde bulunmaktadır. Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin aktif bölümlerinden birisi olan Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’nde eğitim öğretim devam etmekte olup 3 dönem mezun verilmiş durumdadır. Bir diğer aktif bölüm olan Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’ne 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde 40 öğrenci alınacaktır.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Sakarya’nın Merkezine 30 Km. uzaklıkta olup öğrencilerin hem Kaynarca İlçesinde hem de Sakarya Merkezde konaklama imkânları bulunmaktadır. Öğrencilerimizin eğitimlerine devam ederken aynı zamanda Kaynarca’nın yem yeşil doğasından faydalanma şansları bulunmaktadır. Acarlar Longozu, Maden Deresi, Poyrazlar Gölü, Karaboğaz Sahili gibi turizm bölgelerine yakın bir konumda bulunan Fakültemizde sık sık bu bölgelere piknik ve doğa yürüyüşleri düzenlenmektedir.

Fakültemizin en önemli özelliği, öğrencilerin kendi aralarında ve hocalarıyla yakın bir iletişim kurma şanslarının olmasıdır. Öğrencilerimiz kolaylıkla hocalarına ulaşıp istedikleri konularda danışmanlık alabilmekte, kariyerlerine birlikte yön verebilmektedirler.