Ana içeriğe atla

Sevgili Öğrenciler;

SUBÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi'ne hoş geldiniz! Yükseköğrenim yolculuğunuzun ilk adımını atmak için doğru adrestesiniz. Bizler, öğrencilerimizin sadece bugünün değil, geleceğin değişen dünyasında başarılı olmaları için en güçlü temeli oluşturmayı hedefleyen bir eğitim kurumu olarak her zaman yanınızdayız. Fakültemiz, dış ticaret odaklı butik bir yapıda hizmet vermektedir. Özellikle dünya ekonomisinin değişen trendleri göz önüne alındığında, fakültemizdeki bölümlerden mezun olan öğrenciler kolaylıkla istihdam edilmektedirler. Elbette bu noktada, lisans öğrenimi boyunca hocalarınızın yönlendirmelerine tam olarak uymanızı ve yabancı dilinizi güçlendirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Fakültemizde sizlere sunduğumuz; Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Finans ve Bankacılık bölümleriyle kariyerinizde fark yaratabilir, başarı basamaklarını hızla tırmanabilirsiniz. Peki, neden bu bölümleri seçmelisiniz?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik: Küreselleşen dünyada ticaretin nabzını tutmak, dış ticaret operasyonlarını yürütmek ve lojistik süreçleri en verimli şekilde yönetmek için bu bölümü seçmelisiniz. Pratik uygulamalar ve teorik bilgiyi bir arada sunan programımızla sektörde öne çıkan profesyoneller arasında yerinizi alabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Finansman: Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü %30 İngilizce olarak öğretim vermektedir. Yani derslerinizin %30’unu İngilizce dilinde alıyorsunuz. Mezun olduğunuzda hem uluslararası ticaret ve finans alanında yetkin oluyor hem de dil beceriniz gelişmiş oluyor. Bu bölümde okuyan öğrencilerimizin çoğu daha mezun olmadan iş dünyasının aranan uzmanları haline geliyor.

Finans ve Bankacılık: Para ve sermaye piyasalarının karmaşık yapısını çözümleyerek, finansal kurumların stratejik yönetiminde etkin bir rol oynamak istiyorsanız bu bölüm sizin için idealdir. Finansal piyasalarda uzmanlaşmak ve bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyenleri Finans ve Bankacılık Bölümü’ne bekliyoruz.

SUBÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi olarak, yukarıda kısaca bahsettiğim bölümlerimizde öğrencilerimize sadece teorik bilgi sunmuyor, aynı zamanda sektörle entegre bir eğitim modelinin içine alıyoruz. Deneyimli akademisyenlerimiz, güncel ders içerikleri ve sektördeki işbirliklerimizle sizleri geleceğe hazırlıyoruz.

Geleceğinizi şekillendirmek için sizleri SUBÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi'ne bekliyor, kariyer yolculuğunuzda hepinize başarılar diliyorum.


Prof. Dr. Sinan Esen
Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı